KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103076
nr 1510 3076
Maj Norén
(1926-2006), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 30x50 cm, yttermått inklusive ram: 44x65 cm
Maj Norén, svensk bildkonstnär född i Arbrå 1926, död 2006 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:59:56
25/11 09:41:51
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Maj Norén
Läs mer om Maj Norén